Noslēgušies Lapmežciema āra KINO PIKNIKI

Pateicoties iedzīvotāju iniciatīvai, augusta piektdienu vakaros Lapmežciemā notika brīvdabas kino seansi jeb Kino pikniki, bet trīs ceturtdienu vakarus bērniem tika organizēti bērnu filmu un multfilmu seansi.

Projektu realizēja biedrība “InBi” kā vietējo iedzīvotāju iniciatīvu. Sagatavojot idejas pieteikumu un saņemot finansiālu atbalstu no diviem projektiem, radās iespēja Kino piknika ideju realizēt dzīvē! Finansējumu tehniskajam atbalstam sniedza Engures novada dome projekta “Act Local” ietvaros, savukārt “Kurzemes kultūras programma 2020” finansēja filmu licenču iegādi.

Ideja par kopīgiem kino seansiem izauga no vēlmes vairot vietējo iedzīvotāju kopības sajūtu un piederību savai dzīves vietai un veicināt Kurzemes kultūras mantojuma saglabāšanu. Tāpēc arī izvēloties filmas, tika vērtēta filmas saistība ar Lapmežciema apkārtni un Kurzemi.

Kino Pikniku kopumā septiņos kino seansos (4 vakara Kino pikniki un 3 bērnu Kino pikniki) apmeklēja vismaz 300 skatītāju. Šāda atsaucība un aplausi pēc kino seansiem apliecināja, ka projekts Kino Pikniks ir izdevies un cerams, ka būs iespēja to turpināt nākamgad!

Kino seansus līdzfinansēja Valsts kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions projektā “ Kino Pikniks, kā arī Centrālās Baltijas jūras reģiona programma 2014. – 2020.gadam projektā „Act Local”.