Mana mīļvieta Lapmežciems

33066052_398486043888277_2142262647100276736_n

Mēs esam Dienas centra “Zaķīšu Pirtiņa” darbinieces Iveta un Kristiāna, kā arī mūsu jaukie un foršie skolēni, kas savu pēc skolas brīvo laiku pavada radošās aktivitātēs Dienas centrā. Dienas centrā mēs organizējam dažādas pirmsskolas un skolas vecuma bērnu nodarbības. Mūs var atrast Stadiona ielā 1a. Gaidīsim visus interesentus!

IMG-20180913-WA0036

Esam Ragaciema iedzīvotāji un dzīvojam vienā no Ragaciema senākajām mājām. Par īpašo vietu izvēlējāmies Ragaciema pludmali. Jo mūsu ģimenei brīvo laiku patīk pavadīt Ragaciema pludmalē, tur mēs ejam atpūsties – sauļoties, peldēties, svinēt svētkus, zvejot. Vieta kur ir uzņemta bilde atrodas pludmalē pretī Ragaciema “Sedumam”.

IMG-20181008-WA0000

Mums, Ragaciema teātra grupai Mīļvietiņa ir Ragaciema Sedums – vieta pie jūras, kuru atjaunoja aktīvi ciema vīri, tēvu un vectēvu piemiņai. Tā ir vieta, kur satikties, vērot mainīgo jūru un svinēt svētkus. No 2012. gada mēs rīkojam Ragaciema svētkus, kuri kļuvuši par gaidītu un tautas apmeklētu pasākumu.

Attachment2Esam Ragaciema zivju tirgus pārdevējas (Anda Zirnīte, Edīte Bondare, Maija Patmalniece, Gunta Bunkeviča, Gunta Jomante).
Jau kā 14 gadus draudzīgi tirgojamies ar mājās ražotām zivīm. Šī vieta Latvijā un Baltijā ir ļoti populāra, esam iekarojuši arī citu tūristu sirdis, un katru gadu visi atgriežas, lai mielotos ar svaigi kūpinātām zivīm. Esam ļoti liels kolektīvs – 7 saimnieces un 1 saimnieks. Mūs var atrast ar internetu starpniecību, vai ar GPRS palīdzību. Mūs nevar nepamanīt, braucot caur Ragaciemu, pie ēkas augšā piestiprināta liela dzeltena šilte ar uzrakstu – Ragaciema zivis.Priecājamies dzīvot Lapmežciemā un baudīt šeit esošās brīnišķīgās dabas bagātības.

2017-08-05 11.42.08Baltalkšņu ģimene.

Peldvieta mūsu ğimenei ir ļoti īpaša, jo šeit vienmēr atrodam, ko darīt – peldēties, sup-ot, pastaigāties, baudīt mieru, dabas skaistumu un mainīgumu.
Peldvieta ir vieta, kur Kaņieris ietek Starpiņupītē.

20170624_141404Edmunds Pētersons

Bigauņciemā ir manas dzimtas mājas jau vairāku gadsimtu garumā.
Mājas ir labākā un skaistākā vieta visā pagastā, kur esmu dzimis, audzis, izbaudījis gan dzīves skaistākos, gan skumjākos mirkļus un varu turpināt senču arodu – zvejniecību.
Pie kūpinātavas.
Lapmežciema pagasts, Bigauņciems “Māmas”.

_MG_4514Esam Grīnvaldu ģimene no Bigauņciema. Es, Indra, esmu šeit dzimusi, vīrs Gundars ir ienācējs, bērni Krišjānis, Kristīne un Roberts jau uzsākuši paši savas gaitas. Mūsu mīļvieta ir mūsu māja, jo tā ir vieta, kas mūs notur šeit Latvijā. Mums ir ļoti svarīgi, lai vakarā varam atgriezties savā mājā. Tas ir iemesls,kas mūs attur no aizbraukšanas labākas dzīves meklējumos. Domājam,ka savu māju sajūta -sava māja, savas ierastās vietas, sava Latvija-ir svarīga ne tikai mums.

20170806_201913Draugi ar 30 gadu stāžu – Gulbji un Velpi pie pāļiem.

20170531_183453Lapmežciema pamatskolas 4.klase un skolotāja Zaiga.
Par savu mīļvietu Lapmežciemā esam izvēlējušies skolas kalniņu ar visu līkano priedi.
Vecāka gadagājuma lapmežciemnieki šo kalniņu sauc par “pagraba kalniņu”, jo agrāk tur atradās skolas pagrabs.
Tagad pagrabiņa sen jau vairs nav, aizmugurē slejas mūsu sporta halle.
Te ir laba ripināšanās vieta – ziemā pa sniegu šļūcam lejā paši, Lieldienās – ripinām olas.
Katrs sevi cienošs skolnieks ir uzkāpis uz priedes nozāģētā lielā zara.
Mūsu klasei šis kalniņš ir vieta, kur nofotografējamies, beidzot kārtējo mācību gadu.
Tā mēs arī šogad, beidzot sākumskolu, priecīgi esam te visi kopā.

IMG_0027Lapmežciema pamatskolas 654.mazpulks un skolotāja Rasma.

Lapmežciema dižozols un skola. Ar to saistīta gan mūsu ikdiena, gan svētku reizes. Lāčplēša dienu un Latvijas dzimšanas dienu atzīmējot, pušķojam mūsu ozolu ar krāsainām prievītēm, iededzam ap to sveču liesmiņas, bet ikdienā – ņemam no Austruma spēku. Vēlam, lai mūsu stādītais Simtgades ozols izaug vēl diženāks, un pulcē ap sevi lapmežciemniekus daudzus gadu simtus!

mana_milvieta_BermudasMēs esam zivju restorāna „Bermudas” komanda Mūrnieku ģimene (no kreisās): mamma Ruta Mūrniece, vedekla Airita Mūrniece, dēls Gatis Mūrnieks, visi esam ragaciemnieki. Mūsu mīļie darbinieki: Ineta Birzenberga, Liene Birzniece, Edgars Millers ir ragaciemnieki un lapmežciemnieki.
Mūsu mīļvieta ir Zivju restorāns „Bermudas”, kur tiekamies, lai strādātu un radītu svētkus citiem. Mums šī vieta ir ļoti īpaša, jo ir pašu rokām uzcelta un iekārtota pirms 12 gadiem. To īpašu padara mūsu uzticīgie darbinieki un klienti, kas brauc baudīt restorāna „Bermudas” zivju ēdienus no tuvākām un tālākām Latvijas un ārvalstu malām. Lepojamies ar savu atpazīstamību, kas popularizē Lapmežciema pagasta Ragaciemu kā gastronomiskā tūrisma galamērķi. Tā ir vieta Ragaciemā, kur visu gadu var svinēt svētkus, satikties ar draugiem un vienkārši labi paēst.
Atrodamies Rīga-Talsi šosejas 12,5 km malā, Ragaciemā, Selgas iela, mājas „Jūrnieki”, Lapmežciema pagastā, Engures novadā.
57°02`67”N 23°48`82”E

DCIM100MEDIADJI_0008.JPGEsam Lapmežciemā dzīvojoša ģimene – Mārtiņš, Ieva un Marta. Par īpašo vietu Lapmežciemā izvēlējāmies kāpu pie dzimtas mājām “Meieri”. Vairākās paaudzēs šajā vietā smeļamies enerģiju no jūras.

Vietas koordinātas 56°59’45.4″N 23°31’22.3″E

cofMēs esam domubiedres un draudzenes – Rita Koroļova, Betija Rudzīte Juškēvica.
Mūsu mīļvietiņa atrodas jūras krastā, iepretim Rudzīšu ģimenes pirtiņai. Šis ir mūsu īpašais stūrītis Lapmežciemā. Te valda miers, harmonija, dzīvesprieks, sirsnība, draudzība, labestība, smiekli, jautrība un viss labais, kas spēj pulcēt kopā cilvēkus.
Cilvēkam jau nevajag daudz, tikai īsto vietu un līdzīgo, lai justos laimīgs. Šī ir īpaša vieta, īpašiem cilvēkiem.
Novēlam, lai visā Latvijā cilvēkiem būtu mīļvietiņa un mīļi cilvēki, kas rada viņos laimes sajūtu.

Attachment1Mēs esam Novikovu ģimene – Līva, Edgars un 10 mēnešus vecā Olīvija. Esam Lapmežciema iedzīvotāji, kur arī vijam savu ģimenes ligzdu. Tā ir iela, kas ved uz mājām. Kopš šeit ir asfalts, mēs kopīgi varam nodarboties ar sportiskām aktivitātēm. Kad Olīvijai bija 5 mēneši, mēs viņu likām ratiņos gulēt un kopā varējām skrituļot :) . Šī vieta ir Stadiona iela, blakus jaunajam sporta laukumam.

 

20170605_181204 (1)Vineta un Arnis Meļņi.
Kopš 1998.gada Ragaciemā ir mūsu mājas.
Par īpašo izvēlējāmies vietu pie “Skumpju” simtgadīgās liepas un jaunākās meitas “piparkūku” namiņa. Šeit patīk atpūsties lieliem un maziem. Te ir dejots un klāti galdi, satikti kaimiņi, draugi un radi. Te tiek pavasarī gaidīti atgriežamies strazdi un karstās vasaras dienās pūtinātas kājas.
Vieta- Ragaciems, “Skumpji”.

ZVEJNIEKU BŪDIŅA BIGAUŅCIEMĀ

ZVEJNIEKU BŪDIŅA BIGAUŅCIEMĀ

ZVEJNIEKU BŪDIŅA BIGAUŅCIEMĀ

Mēs esam Zakalovsku ģimene – Valts, Aigija, Kitija, Vanesa, Astra, Jānis.

Mūsu mīļvietiņa ir zvejnieku būdiņa, kas atrodas Bigauņciema jūras krastā. Tā ir īpaša, jo ir mūsu senču mantojums jau ceturtajā paaudzē. Vēl šodien tā tiek izmantota zvejniecībā. Tā ir ļoti tuvu mūsu ģimenei un nozīmē daudz ko – mīlestību, ģimeni, jūru un arī smagu darbu. Šeit mēs svinam latviešu skaistākos svētkus  – Jāņus.

Mūsu zvejnieku būdiņa pastāvēs un piederēs arī nākošajai paaudzei.

Mēs mīlam Tevi,  Latvija!

RAGACIEMA SEDUMS

RAGACIEMA SEDUMS

Esam Ragaciema vīri (foto no labās puses): Dzintars Strupis, Druvvaldis Alberts, Māris Sils, Gatis Kalnpurs, Arvis Kalnpurs, Dainis Rudzītis, Māris Šmits. Visi dzīvojam Ragaciemā un vairumam no mums šeit arī ir darbavietas.

Par savu īpašo vietu izvēlējāmies Ragaciema sedumu jūras krastā. Mazliet vēstures: Sedums ir kādreizējā zvejas laivu piestātne, kurā zvejnieki cēla tīklu būdas un glabāja savus zvejas piederumus. Sedumam bija arī sociāla loma – tajos pulcējās vīri, sprieda par turpmākajiem darbiem, bet sievas un bērni taroja tīklus (lasīja zivis ārā no tīkla, kad tas pilns ar lomu).

Tagad Ragaciema sedums, ar mūsu no jauna celtajām tīklu būdām, ir pašu atjaunota un izveidota piemiņas vieta iepriekšējām paaudzēm. Šeit mēs tiekamies gan ikdienā, gan svētku reizēs. Ragaciema sedumā arī uzņemam tuvākus un tālākus viesus.

Kā mūs Ragaciemā atrast :      

      Karte

 

LIELAIS ENKURS LAPMEŽCIEMA CENTRĀ

LIELAIS ENKURS LAPMEŽCIEMA CENTRĀ

Kapteinis Edgars Bumburs ar meitu Agiju un mazbērniem Alīsi un Kristeru pie lielā enkura Lapmežciema centrā. “Man šī vieta ir ļoti īpaša – pie kluba daudzus gadus no rītiem pulcējās zvejnieku kolhoza “Selga” zvejnieki un jūrnieki, lai pārrunātu savas – jūras lietas, lai uzzinātu jaunumus  un pulcētos braukšanai uz tuvākām vai tālākām zvejas ostām. Tepat, cauri apstādījumiem labi redzama mana pirmā skola, kurā daudzus gadus strādāja mana sieva Mirdza, mācījās meita, un tagad mācās mana mazmeitiņa’’- tā par savu mīļvietiņu mūsu Lapmežciemā stāsta kapteinis  Edgars.