Latvijas Makšķernieku asociācijas čempionāts spiningošanā invalīdiem Kaņierī

Spining5

Kaņiera ezerā 30.septembrī notika gadskārtējais Latvijas Makšķernieku asociācijas čempionāts spiningošanā invalīdiem “Valērija Moroza kauss”. Nu jau sešpadsmito reizi, un tajā piedalījās 19 dalībnieki no dažādām Latvijas vietām. Vistālāko ceļu, kā katru gadu, mēroja smiltenieši Uldis Vērzemnieks un Ivars Stepanovičs.

No laikapstākļu pareģu piesolītā piepildījās tikai viens – debesis bija apmākušās, bet… no vējiņa gan nebija ne vēsts, un ūdens virsmu klāja spogulītis… Šur un tur ūdeni gan mazliet saviļņoja brekši un ruduļi, bet pēc brīža virsmu atkal klāja spogulītis. Katrs makšķernieks zina ko tas nozīmē, it sevišķi tik seklā ezerā kā Kaņieris (cūcības likums – kad visi riktējās uz apbalvošanas ceremoniju, sāka pūst neliels vējiņš un spogulītis pazuda kā nebijis…).

Protams, ka iepriekš minētais un dzidrais ūdens būtiski iespaidoja copes rezultātus. Vienam otram gan gadījās pa zemmēra līdaciņai, bet… Arī asari neatrādījās, it kā ezerā to nemaz nebūtu…

Rīdzinieki, tukumnieki un smiltenieši šoreiz palika bešā, jo… pirmo un vienīgo apbalvojamo vietu ieguva čempionāta jaunpienācējs Jānis Savčuks no Siguldas ar vienu 1,32kg līdaku. Šis bija otrs gadījums čempionāta vēsturē, kad jaunpienācējs iegūst zelta medaļu. Liels prieks par to bija ne tikai Jānim, bet arī visiem pārējiem.

Bet galvenais uzvarētājs, kuru droši vien nespēs pieveikt neviens, bija atkalredzēšanās un kopbūšanas prieks, kas nemainīgi šo pasākumu padara par ļoti emocionālu un neaizmirstamu piedzīvojumu visiem dalībniekiem!

Čempionāta iedibinātājs Valērijs Morozs šogad nolēma savā vārdā nosaukto kausu un Pateicības rakstu pasniegt Siguldas biedrības „Aicinājums Tev” struktūrvienības sporta klubs „Sigulda” makšķernieku vadītājam Normundam Leckim – par ilggadēju dalību čempionātā (gandrīz no tā pirmsākuma!) un aktīvu dalību Latvijas Makšķernieku asociācijas dzīves norisēs.

Kā vienmēr – visu dalībnieku vārdā sirsnīgs paldies AS „Latvijas valsts meži” par izpratni un atbalstu, nodrošinot čempionāta dalībniekus ar laivām, kā arī šīs dienas laivu bāzes pārzinim Aivaram.

Uz tikšanos nākamgad!