Filmu “Tā dullā Strengas dēļ” un “Jūras nauda” pirmizrādes Lapmežciema Tautas namā

Juras_nauda_plakats4. janvārī plkst. 15.00 Lapmežciema Tautas namā notiks režisores Līgas Gaisas dokumentālās filmas Tā dullā Strengas dēļ jeb vasara ar zelta teļu pirmizrāde. Ieeja 2 EUR.
Filma tapusi Klapkalnciemā, kur aktieris Juris Strenga jau gandrīz desmit gadus pulcē vietējos, lai iestudētu operu. Libreta izvēli nosaka kāds, pēc Strengas domām, aktuāls gada notikums vai sociālpolitiska aktualitāte. 2008. gadā par godu Pekinas olimpiādei tika uzvesta Turandota. Uzvedums izcēlies ar pašdarinātiem pūķiem un degošiem papīra lukturiem. Savukārt par godu vēlēšanām Strenga kopā ar ciema ļaudīm radīja jaunu interpretāciju Raiņa Zelta zirgam. Šoreiz operas festivālam izvēlēta Bībeles tēma – tiek iestudēta Arnolda Šēnberga opera Mozus un Ārons un Verdi Nabuko.
Filma tapusi programmā Latvija šodien. Tās režisore ir Līga Gaisa, scenārija autore – Lote Eglīte, operators – Valdis Celmiņš, skaņu režisors – Anrijs Krenbergs.
Reizē ar Tā dullā Strengas dēļ jeb vasara ar zelta teļu pirmizrādi piedzīvos režisores Astras Zoldneres dokumentālā īsfilma Jūras nauda, kas ir poētisks stāsts par dzīvi pie jūras un jūrā. Filmas ideja ieguvusi pirmo vietu ARS Baltica īsfilmu ideju konkursā. Tās režisore ir Astra Zoldnere, operators – Rons Rozenbergs, montāžas režisore – Astrīda Konstante, skaņu režisors – Anrijs Krenbergs, producente – Līga Gaisa.
Abas filmas tapušas studijā Air Productions.