Dziesmu vara stipru dara

Dziesma ir valoda, kurā runā miers un draudzība, kas ir stiprāki par karu. Bērni no Rīgas un Jūrmalas dziedāja programmu ukraiņu valodā. Esam aicinājuši bērnus, kuri ieradušies Lapmežciemā no kara plosītās Ukrainas, lai arī mēs tuvāk ieklausītos un iepazītu ukraiņu kultūru, jo mēs par mieru visā pasaulē.

2022.gada 7.maijā Lapmežciema tautas namā izskanēja koncerts “Dziesmu vara stipru dara” Ukrainas atbalstam. Koncertā skanēja divdesmit tautas un populārās dziesmas ukraiņu valodā, kuras dziedāja Jūrmalas Mūzikas vidusskolas (Jūrmala) un Tamara Music Studio (Rīga) audzēkņi vecumā no 7 – 20 gadiem.

Pasākumu sirsnīgi vadīja Jūrmalas Mūzikas vidusskolas izglītības metodiķe un vokālā pedagoģe Irēna Andersone, savukārt koncertu atklāja ar kopdziesmu Tamāra Rimkeviča (Tamara Music studio dibinātāja un vokālā pedagoģe) ar visiem koncerta dalībniekiem.

Pasākumā piecas dziesmas dziedāja divas jaunas, talantīgas meitenes no Ukrainas, Krivjihas – Dariia Zhdakha (8 gadi) un Marharyta Misharina (12 gadi), kuras meklējot patvērumu Latvijā, apmetās Jūrmalā un kopš aprīļa vidus tika uzņemtas arī Jūrmalas Mūzikas vidusskolā mācībām kora klasē.

Koncertā piedalījās arī Latvijā zināmie jaunieši –  Latvijas TV šova X Faktors finālisti – grupa “The Gardens” (Samanta Kabakova un Darja Čebatarjova) un Vladislavs Jevdokimovs.

Koncerta noslēgumā koncerta dalībnieki un apmeklētāji apvienojās latviešu tautas deju soļos, lai radītu draudzīgu un radošu pasākuma noslēgumu.

Pateicamies par koncerta programmas sagatavošanu skanīgo audzēkņu vokālajām pedagoģēm Tamārai Rimkevičai un Irēnai Andersonei.

 

Uz tikšanos dziesmā!