Baltā galdauta svētkos – lielie un mazie – caur spēlēm iepazīsim Latviju

baltā galdauta afiša 2018

Ar saukli «Izzini Latviju!» atklāta pieteikšanās izklaidējošai komandu erudīcijas spēlei «PRĀTA SPĒLES: SIMTGADES KAUSS», kas 4. maijā notiks Engures novada Lapmežciema tautas namā, pl. 12.00.

PRĀTA SPĒLES: SIMTGADES KAUSS ir dāvana Latvijai 100 gadu svinības, kas aicina Tevi piedalīties, pārbaudīt sevi, uzzināt ko jaunu, veicināt svētku sajūtu visa gada garumā. Turnīri norisinās visa gada garumā: Latgalē, Zemgalē, Vidzemē, Kurzemē un Rīgā. Dalība bez maksas.
PRĀTA SPĒLES ir lieliska iespēja interesanti un aizraujoši pavadīt laiku, kopā ar saviem draugiem, kolēģiem vai ģimeni uzzināt daudz jauna par Latviju. Piedalīties spēlē var jebkurš pilngadīgs interesents, izveidojot komandu četru līdz sešu cilvēku sastāvā – svarīgi, lai komandā būtu vismaz viena pilngadīga persona. Lai pieteiktu savu dalību, jāaizpilda reģistrācijas anketa vietnē http://lv100.prataspeles.lv/registracijadob izvēloties – Engure.

Lapmežciemnieki izaicina citus Engures novada drosminiekus – piesakieties un spēlējam kopā!

Spēles noteikumi paredz iespēju pieteikties ikvienam interesentam, kurš vēlas pārbaudīt savas zināšanas par Latvijai aktuālām tēmām, kā arī uzzināt daudz jauna par Latviju, turklāt laimēt dažādas balvas. Katrā vietā tiks noskaidrotas 5 zinošākās komandas, kuras tiksies reģiona novadu finālā ar sava novada citām labākajām komandām, lai tālāk lielajā finālā noskaidrotu Simtgades kausa ieguvēju.

Erudīcijas spēli PRĀTA SPĒLES: SIMTGADES KAUSS organizē biedrība PRĀTA SPĒLES – lielākais erudīcijas spēļu organizators Latvijā kopš 2011. gada.

Bērni un ģimenes, kuri nepiedalīsies PRĀTA SPĒLĒS, pl.14.00 uz balti klātiem galdiem skvērā aiz tautas nama vai, slikta laika gadījumā – Sporta hallē, varēs izspēlēt vairākas citas galda spēles, kas saistītas  ar Latvijas izzināšanu, tās tradīcijām, rašanos, simboliem, kultūru, politiku, ēdieniem… Spēles tiek organizētas dažādās sarežģītības pakāpēs visdažādākajiem vecumiem – pirmsskolas un sākumskolas, pamatskolas bērniem, spēlējamas kopā ģimenei, komandās vai katram par sevi. Tās liks atcerēties notikumus, kas valstī notikuši pirmo reizi, kas ietekmējuši iedzīvotāju labklājību un ģimeņu likteņus. Tā raisa sarunas paaudžu vidū, aicina domāt – kāda ir mana Latvija un es tajā. Aicinām ģimenes iesaistīties šajās aktivitātēs un pieaugušos dalīties ar jauno paaudzi pašu piedzīvotajos notikumos, kas veidojuši Latviju. Ja esat gatavi veidot komandu 3-5 (var būt dažāda vecuma) cilvēku sastāvā un izspēlēt pašu jaunāko galda spēli “Latvijai 100”, piesakieties Kadrijai tautasnams@lapmezciems.lv , uzrakstot komandas nosaukumu un kontakttālruni vai organizējiet komandu uz vietas.