Apskates objekti

mols_002Kupskalna dabas parks. Izveidots 2005. gadā. Tas atrodas uz Bigauņciema un Lapmežciema robežas. Parkā ir dabas taka gar Siliņupi, kur kādreiz dzīvojuši senie zvejnieki. Izbūvēta koka laipa un tiltiņš. Taka noved pie jūras, kur apskatāms Lapmežciema mols.

lapmezciema_muzejsLapmežciema pagasta muzejs. Dibināts 1999. gadāMuzejs 2005.gadā ir saņēmis akreditācijas apliecību. Tajā apskatāms liels daudzums vērtīgu vēstures liecību gan par pagasta izveidošanos un attīstību, gan par seno zvejnieku darbu un sadzīvi. Muzejs organizē arī ekskursijas gida pavadībā uz Kaņiera pilskalnu un citiem apskates objektiem.

akmensIII – II g.t.pr.Kr. Siliņupes akmens laikmeta apmetne. Valsts nozīmes arheoloģiskais piemineklis. Vieta, kur atradās zvejnieku un mednieku apmetne. 2000. gadā atklāts tēlnieka Oļega Skaraiņa veidotais Piemiņas akmens.

amuizulapiemineklisLāčplēša Kara ordeņa kavaliera Augusta Muižuļa piemiņas akmens pie „Tuteņu” mājām Talsu šosejas malā, 9. kilometrā. Atklāts 2005. gadā.

somu_piemSomu jēgeru cīņu piemiņas vieta. Sadarbojoties ar Somijas vēstniecību Latvijā, 1997. gadā uzstādīta piemiņas zīme vietā, kur Pirmā pasaules karā notikušas kaujas. Piemiņas zīme atrodas “Gausajā jūdzē”, netālu no pagrieziena uz Tukumu pie Slokas-Talsu šosejas, starp Ragaciemu un Klapkalnciemu.

sedumsRagaciema sedums. Sedumi ir kādreizējās zvejas laivu piestātnes, kurās zvejnieki cēla tīklu būdas un glabāja savu inventāru.

foto_kanieris03Putnu novērošanas tornis. Atklāts 2009. gada 3.oktobrī Kaņiera ezera Riekstu salā. Tā ir iespēja izbaudīt un iepazīt spārnoto ezera iemītnieku daudzveidību vienā no izcilākajām putnu vērošanas vietām Latvijā.

zivisRagaciema zivju tirdziņš. Selgas iela 1a, Talsu šosejas malā. Šeit ir liela svaigi kūpinātu zivju izvēle. Otra lielākā zivju tirdzniecības vieta ir pie mājām „Līgas” Lapmežciemā.

ragaciema_bakaRagaciema bāka. Rīgas jūras līča rietumu krasta izvirzījums, kas beidzas ar seklu un akmeņainu zemūdens sēkli vairāku simtu metru attālumā no tagadējā krasta. Ragā slejas Ragaciema bāka.